O nás

Naša chovateľská stanica:
Hoshiko – v preklade Dievča hviezd (Hviezdne dievča) – je prvý pes (vlastne sučka) v našej rodine. Hoshiko sme si doviezli z Moravy 5.8.2006 z chovateľskej stanice Z VOLENSKÉHO DVORA.V januári 2007 sme boli s Hoshiko na našej prvej výstave v Trenčíne – a môžem Vám teda potvrdiť, mojej dcére Peťke sa vystavovanie veľmi zapáčilo. Robí na výstavách psov handlerku – dá sa o nej napísať, že urobila veľké pokroky vo vystavovaní. Hoshiko až taká nadšená na výstavách nie je, prespí to radšej vo svojej taške, alebo v klietke. Mojou úlohou je fotiť, full servis, stretávanie priateľov a známych (chovateľov, alebo z DOGFÓRA). Najmenej má rád výstavy manžel – keďže robí „šoféra“, pretrpí každú výstavu s nami.V roku 2007 som sa stala členom Slovenského klubu chovateľov psov severských plemien, čo je spoločenská, záujmová organizácia s pôsobnosťou na území Slovenskej republiky. Združuje chovateľov, majiteľov a priateľov psov severských a japonských plemien – a teda aj shiby.

Začiatok roka 2008 nás potešil doručením Potvrdenia o chránení názvu chovateľskej stanice Hviezda Dunaja – vydaného SKJ 7.1.2008. A tak teda – vitajte na našich stránkach!

Keďže sa nám málilo mať iba jednu psiu slečnu, doviezli sme si z Moravy ďalšiu shibu – čiernu Rippa Kuro 5.8.2010 z chovateľskej stanice CZECH JAKOBÍN. Rippa znamená v preklade skvelá, vynikajúca, nádherná, elegantná. Kuro je čierna. Hoshiko, ktorá bola presne štyri roky jedináčik, si zvykla na nový prírastok v rodine rýchlo.

Hneď po Vianociach sme s Hoshiko išli za chovným psom ATSUSHI z Olomouckého kraje majiteľky slečny Böhmerovej. Krytie bolo úspešné a 26.2.2011 nám Hoshiko vrhla štyri šteniatka zlatej farby – troch psíkov a jednu sučku. Rippa, ako správna kamarátka, sa spolu s Hoshiko starala o výchovu šteniatok. Šteniatka dostali od Slovenskej plemennej knihy čísla 101 až 104. Prvorodený Atsushi (dostal meno po otcovi šteniatok – v preklade Snaživý), Akairo (Červený syn) a Akiro (Svetlý syn) odišli na Veľkú noc k svojim novým dobrým páničkom. Dúfame, že vyrastú na pekných psíkov a budú svojim rodinám prinášať radosť.

Pretože tento vrh bol u nás veľmi očakávaný – a dievčatko sa narodilo len jedno – nedokázali sme ho dať preč, ale nechali sme si. Takže malá Ami Hviezda Dunaja ostala s nami. Ami v preklade z japončiny znamená Ázijská krása.

Dúfame, že našej shibej trojke sa bude dariť.

stanica